Zasady rekrutacji

1. LO nr I im. Danuty Siedzikówny „Inki” we Wrocławiu ogłasza nabór do 5 oddziałów klasy pierwszej. Do każdego z nich możemy przyjąć maksymalnie 32 uczniów.

2. Absolwenci Szkoły Podstawowej mogą podjąć naukę w następujących klasach:

3. Opis klas:
1 A (SP) – biochemiczna z autorskimi programami nauczania biologii i chemii z dodatkowymi przedmiotami: laboratorium chemiczne i biologia
eksperymentalna .
1 B (SP) – medialna z dodatkowymi przedmiotami obowiązkowymi dla wszystkich uczniów : laboratorium komunikacji (w klasie pierwszej); warsztaty filmowe (w klasie drugiej) i pracownia medialna (w klasie trzeciej).
1 C (SP) – turystyczna z przedmiotami dodatkowymi obowiązkowymi dla wszystkich uczniów : geografia turystyczna (blok 1), podstawy hotelarstwa i turystyki w j. angielskim (blok 2).
1 D (SP) – przyrodnicza z dodatkowymi przedmiotami : laboratorium biologiczne i laboratorium chemiczne.
1 E (SP) – inżynierska z autorskim programem nauczania fizyki z elementami laboratorium fizycznego.

4. Deklarując wybór grupy rekrutacyjnej kandydat akceptuje przewidziane dla niej rozszerzenia podstawy programowej z trzech wskazanych
przedmiotów ogólnokształcących jak również drugi j. obcy nowożytny.

5. Uczniowie już od pierwszego roku realizują programy nauczania w zakresie rozszerzonym z trzech wskazanych przez Szkołę przedmiotów.
Uczniowie po uzyskaniu promocji do klasy II , w wyjątkowych przypadkach mogą dokonać zmiany klasy i bloku przedmiotów rozszerzonych wypełniając podanie oraz deklarację wyboru , którą podpisują także rodzice lub prawni opiekunowie. O zakwalifikowaniu takiego ucznia do innej klasy
decyduje dyrektor szkoły na podstawie wyników klasyfikacji rocznej danego ucznia , uwzględniając liczebność oddziału do którego aplikuje.

6. We wszystkich grupach rekrutacyjnych w klasach 1AP, 1BP i 1CP językiem obcym wiodącym ( język obcy I) jest język angielski. Nauka tego języka obcego jak również drugiego języka obcego nowożytnego przypisanego do danej grupy rekrutacyjnej jest obowiązkowa dla wszystkich uczniów i
realizowana przez cztery lata.

7. We wszystkich grupach rekrutacyjnych w klasach 1DP i 1EP językiem obcym wiodącym ( język obcy I) jest język angielski lub j. niemiecki. Nauka tego języka obcego jak również drugiego języka obcego nowożytnego przypisanego do danej grupy rekrutacyjnej jest obowiązkowa dla wszystkich
uczniów i realizowana przez cztery lata.

8. We wszystkich klasach w pierwszym roku nauki uczniowie będą realizowali program nauczania z filozofii w zakresie podstawowym.

9. Wybrane zajęcia edukacyjne na świadectwie ukończenia Szkoły Podstawowej punktowane podczas rekrutacji do poszczególnych grup:

* Liczy się wyższa ocena ,
** j. obcy – j. obcy nowożytny spośród: j. angielski, j. niemiecki, j. francuski, j. hiszpański, j. rosyjski lub j. włoski – liczy się wyższa ocena.